Derneğimizin ilk genel kurul toplantısının 19.05.2018 tarihinde, saat 14:30’da Atakent Mah. 221 Sok. Rota Ofice Sitesi A Blok No:3/A-Kat:9 D:54 Küçükçekmece-İSTANBUL adresinde aşağıdaki gündem ile İlk Genel Kurul Toplantısı yapılmıştır. Genel kurula katılma hakkı bulunan üyelere yasal süre içerisinde (yazılı olarak/e-posta ile/SMS ile/internet sayfamızdan) belirtilen çağrı usulü ile duyurulmuştur. Genel kurula katılma hakkı bulunan üyelerin isimlerinin yazılı olduğu hazırun listesi salon girişinde bulunmaktadır.

1.Gündem Maddesi

Yönetim kurulu başkanı 20 üyeden 20 üyenin hazırun listesini imzalayarak toplantı salonuna girdiğinin ve toplantı yeter sayısına ulaşıldığının tutanakla tespit edildiğini söyleyerek ilk genel kurul toplantısını açtı.

2.Gündem Maddesi

Divan Kurulunun oluşturulması için 5 üyenin imzasıyla verilen yazılı önerge değerlendirmeye alındı. Yapılan inceleme sonucuna göre yazılı önergede adı teklif edilen; Divan Başkanlığına: Önder AYDOĞAN, Başkan Vekilliğine: Veysel DAĞ, Yazmanlığa: Tarık Alp KARAKAYA seçilmiştir. Divan teşekkülünden sonra, divan başkanlığına söz verildi.

3.Gündem Maddesi

Divan Kurulu başkanının daveti üzerine, Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu.

4.Gündem Maddesi

Yönetim Kurulu Başkanı (Geçici), Genel Kurula hitaben bir konuşma yaparak Derneğin yapılmakta olan ilk genel kurulu ve “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” temalı bir konuşma yaptı ve teşekkürlerini sundu.

5.Gündem Maddesi

Gündemin 5. Maddesi gereği yönetim ve denetim kurullarının asil ve yedek üye seçimlerinin yapılmasına geçildi.

*Divan Kurulu başkanı Genel Kurula, seçimlerin açık oylama olarak mı yoksa gizli oylama olarak mı yapılmasını sordu.

*Seçimlerin açık oylama ile yapılması Genel Kurulca benimsendi. Tek bir liste halinde sunulan Yönetim Kurulu asıl ve yedek üyeleri ile Denetim Kurulu asıl ve yedek üyelerinden oluşan liste, Genel Kurula okundu ve hazırda bulunanların oy birliği ile kabul edildi.

*Organların oluşturulması için adaylıkları belirlenenler arasından yapılan açık oylama sonucunda; aşağıda tablo halinde yer alan kişiler dernek organlarına (Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üye, Denetleme Kurulu Asıl ve Yedek Üye) seçilmişlerdir.

6.Gündem Maddesi

Dilek ve temenniler bölümünde Muhammed Şerif YÜCE, söz alarak Genel Kurul toplantısına katılan üyelere teşekkür etti. Başka da söz alan olmadı.

7.Gündem Maddesi

Dernek Başkanlığına yeni seçilen Aziz DAĞ, Genel Kurula teşekkür konuşması yaptı. Gündemde görüşülecek başka bir husus kalmadığından ve alınan kararlara muhalefet şerhi koyan bulunmadığından, Divan Kurulu Başkanı Önder AYDOĞAN tarafından toplantıya aynı gün ve saat 17:45’de son verildi.

YÖNETİM KURULU
S.N. ASIL ÜYE OY S.N. YEDEK ÜYE OY
1 Aziz DAĞ (Yönetim Kurulu Başkanı) 20 1 Barış DURAK 20
2 Erhan ÖZKAN (Sayman) 20 2 Muhammet Şerif YÜCE 20
3 Önder AYDOĞAN (Genel Sekreter) 20 3 Ali YILDIRIM 20
4 Veysel DAĞ (Yön. Kur. Başkan Yard.) 20 4 Kazım Karabekir BÜYÜKÜNAL 20
5 Yunus EMER (Sekreter) 20 5 Aynur DAĞ 20
6 Kenan DEMİRTAŞ (Sekreter Yard.) 20 6 Tarık Alp KARAKAYA 20
7 Taşkın TOPUKSAL 20 7 Yasemin DAĞ 20
DENETLEME KURULU
S.N. ASIL ÜYE OY S.N. YEDEK ÜYE OY
1 Mehmet DAĞ (Denetim Kurulu Baş.) 20 1 Mete DİNÇ 20
2 Kadir KILIÇ (Denetim Kurulu Baş.Yard.) 20 2 Yasin ÇALIŞIR 20
3 Mehmet Salih DEDE 20 3 Erkan GÜLER 20